Artykuły

Czy wszystkie dni są stracone dla umarłych?

"czy wszystkie dni są stracone dla umarłych dni w słońcu i dni w deszczu dni we wszystkich porach roku popołudnia i wieczory chwile przecięcia chwil wszystkie oddechy i słowa potem kolie dni naszyjniki kolorowe lata epoki czy wszyscy tracimy wszystko [...]

„DLACZEGO?” NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE DLA SERCA.

Mieć odwagę wypowiedzieć swoje „dlaczego?”. Usłyszeć, jakie ono jest, jakim chce się stać i z czym nas chce połączyć. I poddać mu się. Barwą i siłą głosu, pozwolić brzmieć uczuciami, które otwiera: smutkiem, żalem, złością, rozpaczą, bezradnością, bólem, sprzeciwem…

CZY NAPRAWCZE ZASOBY SERCA SĄ NIEWYCZERPALNE?

CZY NAPRAWCZE ZASOBY SERCA SĄ NIEWYCZERPALNE? (ślady zranień serca w ciele – refleksje) Bardzo chciałbym na to pytanie odpowiedzieć: TAK. Ale uczciwiej będzie powiedzieć „miejmy nadzieję”.

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE- PODSUMOWANIE.

Cztery rodzaje zablokowań, każde z inną dynamikę powstania, innym tłem historycznym, ale wszystkie mają jeden cel: OCHRONIĆ SERCE i zabezpieczyć je przed kolejnym zranieniem.

KIEDY NIE MA MIEJSCA WE MNIE, NA MNIE: PRASA. (część IV, ostatnia)

Nasze ciała wołają do nas na różne sposoby. Kiedy pozwalamy sobie je usłyszeć, jest to doświadczenie zarówno fascynujące, jak i przejmujące na wskroś.

„NÓŻ W PLECY”- ZDRADA MIŁOŚCI. O edypalnej pamiątce na poziomie serca. (część III)

Nie ma wątpliwości, że sytuacja edypalna odzwierciedli się głównie w naszej miednicy. To tam będziemy szukać śladów tego ważnego etapu rozwoju człowieka i oglądać siłę zachodzącego konfliktu.

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE: POSTRZAŁ. (część 2)

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE: POSTRZAŁ. (część 2) Być może część z Państwa zna to uczucie w klatce piersiowej, jakby ktoś lub coś uderzyło nas w mostek.

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE. (część 1)

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE. (część 1) Serce to ten narząd, któremu przypisujemy czucie. To za nie chwyta nas strach i to ono może pęknąć lub zostać złamane. To również z całego serca kochamy i obdarowujemy innych. To właśnie tam

read more

„TEGO WŁAŚNIE SZUKAŁEM”…

Jest wrzesień 2010 roku. Piękny, słoneczny dzień w Alachua. Frank prowadzi dla nas trening, za rok spotkamy się po raz ostatni… Wspomnienie Franka Hladkiego o Aleksandrze Lowenie.

SIĘGANIE, A POTRZEBY.

SIĘGANIE, A POTRZEBY. Gdybyście Państwo mieli spontanicznie sięgnąć, to jakby to wyglądało? Czy znaleźlibyście w sobie od razu przełożenie tego słowa na ruch?

KONTAKT STÓP Z ZIEMIĄ HISTORIĄ WSPARCIA RODZICIELSKIEGO

Dlaczego wolimy „trzymać się powietrza” niż oddać ziemi?

KRZYŻ: KIEDY CIERPIENIE ODBIERA ZMYSŁY.

Być może część z Państwa doświadczyła momentu, kiedy patrząc w oczy drugiego człowieka, doznajemy przeszywającego ukłucia bólu. Przez tę mikro sekundę, kiedy dusza spotyka duszę, ogarnia nas rozpacz i beznadzieja osoby, z którą wymieniliśmy spojrzenie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam faucibus molestie facilisis.

Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message