Artykuły

Bezbłędny Wilhelm Reich.

W czasach, kiedy nerw błędny był tylko jedną z par nerwów czaszkowych, a zespół jelita drażliwego nie był jeszcze zespołem, Reich widział, łączył, wyjaśniał.

OD RANY DO BLIZNY. Gojenie rany narcystycznej cz. II.

OD RANY DO BLIZNY. Gojenie rany narcystycznej cz. II. Kiedy szron pokrywa ziemię, a mróz wiąże ją ciasno w głąb, nie ma innej drogi, by życie zaczęło ponownie krążyć, jak nadejście wiosny. Ten stan zamarcia można spokojnie przeczekać wiedząc, że

read more

GOJENIE RANY NARCYSTYCZNEJ. Część pierwsza: „ODDZIELENI OD MIŁOŚCI”

  GOJENIE RANY NARCYSTYCZNEJ. Część pierwsza: „ODDZIELENI OD MIŁOŚCI”

„DLACZEGO?” NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE DLA SERCA.

Mieć odwagę wypowiedzieć swoje „dlaczego?”. Usłyszeć, jakie ono jest, jakim chce się stać i z czym nas chce połączyć. I poddać mu się. Barwą i siłą głosu, pozwolić brzmieć uczuciami, które otwiera: smutkiem, żalem, złością, rozpaczą, bezradnością, bólem, sprzeciwem…

CZY NAPRAWCZE ZASOBY SERCA SĄ NIEWYCZERPALNE?

CZY NAPRAWCZE ZASOBY SERCA SĄ NIEWYCZERPALNE? (ślady zranień serca w ciele – refleksje) Bardzo chciałbym na to pytanie odpowiedzieć: TAK. Ale uczciwiej będzie powiedzieć „miejmy nadzieję”.

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE- PODSUMOWANIE.

Cztery rodzaje zablokowań, każde z inną dynamikę powstania, innym tłem historycznym, ale wszystkie mają jeden cel: OCHRONIĆ SERCE i zabezpieczyć je przed kolejnym zranieniem.

KIEDY NIE MA MIEJSCA WE MNIE, NA MNIE: PRASA. (część IV, ostatnia)

Nasze ciała wołają do nas na różne sposoby. Kiedy pozwalamy sobie je usłyszeć, jest to doświadczenie zarówno fascynujące, jak i przejmujące na wskroś.

„NÓŻ W PLECY”- ZDRADA MIŁOŚCI. O edypalnej pamiątce na poziomie serca. (część III)

Nie ma wątpliwości, że sytuacja edypalna odzwierciedli się głównie w naszej miednicy. To tam będziemy szukać śladów tego ważnego etapu rozwoju człowieka i oglądać siłę zachodzącego konfliktu.

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE: POSTRZAŁ. (część 2)

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE: POSTRZAŁ. (część 2) Być może część z Państwa zna to uczucie w klatce piersiowej, jakby ktoś lub coś uderzyło nas w mostek.

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE. (część 1)

ŚLADY ZRANIEŃ SERCA W CIELE. (część 1) Serce to ten narząd, któremu przypisujemy czucie. To za nie chwyta nas strach i to ono może pęknąć lub zostać złamane. To również z całego serca kochamy i obdarowujemy innych. To właśnie tam

read more

„TEGO WŁAŚNIE SZUKAŁEM”…

Jest wrzesień 2010 roku. Piękny, słoneczny dzień w Alachua. Frank prowadzi dla nas trening, za rok spotkamy się po raz ostatni… Wspomnienie Franka Hladkiego o Aleksandrze Lowenie.

SIĘGANIE, A POTRZEBY.

SIĘGANIE, A POTRZEBY. Gdybyście Państwo mieli spontanicznie sięgnąć, to jakby to wyglądało? Czy znaleźlibyście w sobie od razu przełożenie tego słowa na ruch?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam faucibus molestie facilisis.

Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message